Registracija Prijava
Prijavite napako, komentirajte, predlagajte ...
Avtorji
Išči

Heteroptera

Oxycarenus pallens
Oxycarenus pallens
Oxycarenus modestus
Oxycarenus modestus
Nabis (Nabis) ferus
Nabis (Nabis) ferus
Catoplatus fabricii
Catoplatus fabricii
Tingis reticulata
Tingis reticulata
Dictyla convergens
Dictyla convergens
Tingis cardui, Osatova mrežasta stenica
Tingis cardui, Osatova mrežasta stenica
Agnocoris reclairei
Agnocoris reclairei
Polymerus (poeciloscytus) unifasciatus
Polymerus (poeciloscytus) unifasciatus
Alloeotomus germanicus
Alloeotomus germanicus
Orthocephalus saltator
Orthocephalus saltator
Orthocephalus saltator
Orthocephalus saltator
Cydnus aterrimus, Črni kopač
Cydnus aterrimus, Črni kopač
Carpocoris (carpocoris) purpureipennis, Rjava trnovka
Carpocoris (carpocoris) purpureipennis, Rjava trnovka
Adomerus biguttatus
Adomerus biguttatus
Adelphocoris ticinensis
Adelphocoris ticinensis
Phytocoris populi
Phytocoris populi
Carpocoris
Carpocoris
Hadrodemus m-flavum
Hadrodemus m-flavum
Prostemma (Prostemma) guttula
Prostemma (Prostemma) guttula
Closterotomus biclavatus
Closterotomus biclavatus
Rhynocoris (rhynocoris) iracundus, Rdeči nosan
Rhynocoris (rhynocoris) iracundus, Rdeči nosan
Lygocoris (lygocoris) pabulinus, Listna stenica
Lygocoris (lygocoris) pabulinus, Listna stenica
Closterotomus fulvomaculatus, Cvetna stenica
Closterotomus fulvomaculatus, Cvetna stenica
Eurydema (eurydema) oleracea, Kapusova stenica
Eurydema (eurydema) oleracea, Kapusova stenica
Leptoglossus occidentalis, Storževa listonožka
Leptoglossus occidentalis, Storževa listonožka
Copium clavicorne
Copium clavicorne
Aneurus avenius
Aneurus avenius
Aneurus avenius
Aneurus avenius
Halyomorpha halys, Pekinški rjavi smrdljivec
Halyomorpha halys, Pekinški rjavi smrdljivec
Halyomorpha halys, Pekinški rjavi smrdljivec
Halyomorpha halys, Pekinški rjavi smrdljivec
Halyomorpha halys, Pekinški rjavi smrdljivec
Halyomorpha halys, Pekinški rjavi smrdljivec
Polymerus (Polymerus) nigrita
Polymerus (Polymerus) nigrita
Compsidolon salicellum
Compsidolon salicellum
Polymerus (poeciloscytus) unifasciatus
Polymerus (poeciloscytus) unifasciatus
Macrolophus pygmaeus, Plenilka
Macrolophus pygmaeus, Plenilka
Miridae, Mehkokožne stenice
Miridae, Mehkokožne stenice
Dicyphus (dicyphus) errans, Priskledniška stenica
Dicyphus (dicyphus) errans, Priskledniška stenica
Eysarcoris venustissimus
Eysarcoris venustissimus
Coreus marginatus, Ostroroba stenica
Coreus marginatus, Ostroroba stenica
Oeciacus hirundinis, Lastovičja stenica
Oeciacus hirundinis, Lastovičja stenica
Neottiglossa pusilla
Neottiglossa pusilla
Halticus luteicollis
Halticus luteicollis
Tritomegas rotundipennis, Lišček
Tritomegas rotundipennis, Lišček
Eurydema (horvatheurydema) rotundicollis
Eurydema (horvatheurydema) rotundicollis
Calocoris alpestris
Calocoris alpestris
Heterogaster urticae
Heterogaster urticae
Dicranocephalus albipes
Dicranocephalus albipes
Dicranocephalus agilis, Mlečkova stenica
Dicranocephalus agilis, Mlečkova stenica
Reduvius personatus, Prašna stenica
Reduvius personatus, Prašna stenica
Pyrrhocoris apterus, Šuštar
Pyrrhocoris apterus, Šuštar
Notonecta (notonecta) glauca, Navadna hrbtoplovka
Notonecta (notonecta) glauca, Navadna hrbtoplovka
Heterocordylus tibialis
Heterocordylus tibialis
Rhopalidae, Steklokrile stenice
Rhopalidae, Steklokrile stenice
Brachycoleus decolor, Tigrasta travniška stenica
Brachycoleus decolor, Tigrasta travniška stenica
Stenotus binotatus, Dvopikčasta travniška stenica
Stenotus binotatus, Dvopikčasta travniška stenica
Deraeocoris ruber, Rdeča krempljarka
Deraeocoris ruber, Rdeča krempljarka
Carpocoris
Carpocoris
Carpocoris (carpocoris) purpureipennis, Rjava trnovka
Carpocoris (carpocoris) purpureipennis, Rjava trnovka
Leptopterna dolabrata
Leptopterna dolabrata
Carpocoris (carpocoris) pudicus, Trnovka
Carpocoris (carpocoris) pudicus, Trnovka
Neottiglossa pusilla
Neottiglossa pusilla
Rhopalus (rhopalus) subrufus, Rastlinska stenica
Rhopalus (rhopalus) subrufus, Rastlinska stenica
Calocoris alpestris
Calocoris alpestris
Stagonomus bipunctatus, Ščitatsta stenica
Stagonomus bipunctatus, Ščitatsta stenica
Elasmucha grisea, Navadna ostrorobka
Elasmucha grisea, Navadna ostrorobka
Elasmostethus minor, Kosteničeva ostrorobka
Elasmostethus minor, Kosteničeva ostrorobka
Odontoscelis fuliginosa
Odontoscelis fuliginosa
Odontoscelis lineola
Odontoscelis lineola
Miris striatus
Miris striatus
Aradus depressus, Stenica glivarka
Aradus depressus, Stenica glivarka
Oncocephalus acutangulus
Oncocephalus acutangulus
Miris striatus
Miris striatus
Miridae, Mehkokožne stenice
Miridae, Mehkokožne stenice
Macrolophus rubi
Macrolophus rubi
Macrolophus rubi
Macrolophus rubi
Camptopus lateralis, Sloka stenica
Camptopus lateralis, Sloka stenica
Calocoris roseomaculatus
Calocoris roseomaculatus
Notostira elongata
Notostira elongata
Notostira elongata
Notostira elongata
Liorhyssus hyalinus, Rastlinska stenica
Liorhyssus hyalinus, Rastlinska stenica
Scantius aegyptius
Scantius aegyptius
Pyrrhocoris apterus, Šuštar
Pyrrhocoris apterus, Šuštar
Pyrrhocoris apterus, Šuštar
Pyrrhocoris apterus, Šuštar
Liorhyssus hyalinus, Rastlinska stenica
Liorhyssus hyalinus, Rastlinska stenica
Graphosoma lineatum, Črtasta pižamarka
Graphosoma lineatum, Črtasta pižamarka
Liorhyssus hyalinus, Rastlinska stenica
Liorhyssus hyalinus, Rastlinska stenica
Eurygaster testudinaria, Žitna stenica
Eurygaster testudinaria, Žitna stenica
Liorhyssus hyalinus, Rastlinska stenica
Liorhyssus hyalinus, Rastlinska stenica
Stictopleurus abutilon, Steklokrila stenica
Stictopleurus abutilon, Steklokrila stenica
Stictopleurus punctatonervosus, Rastlinska stenica
Stictopleurus punctatonervosus, Rastlinska stenica
Himacerus (aptus) mirmicoides, Mravljasta plenilka
Himacerus (aptus) mirmicoides, Mravljasta plenilka
Gonocerus acuteangulatus, Usnjatka
Gonocerus acuteangulatus, Usnjatka
Phylus coryli, Leskova bledonožka
Phylus coryli, Leskova bledonožka
Gonocerus acuteangulatus, Usnjatka
Gonocerus acuteangulatus, Usnjatka
Deraeocoris ruber, Rdeča krempljarka
Deraeocoris ruber, Rdeča krempljarka
Palomena prasina, Zelena listna stenica
Palomena prasina, Zelena listna stenica
Eysarcoris venustissimus
Eysarcoris venustissimus
Eurydema (rubrodorsalium) ventralis, Pisana stenica
Eurydema (rubrodorsalium) ventralis, Pisana stenica
Closterotomus biclavatus
Closterotomus biclavatus
Eurydema (eurydema) oleracea, Kapusova stenica
Eurydema (eurydema) oleracea, Kapusova stenica
Miridae, Mehkokožne stenice
Miridae, Mehkokožne stenice
Legnotus limbosus, Talna stenica
Legnotus limbosus, Talna stenica
Deraeocoris (deraeocoris) rutilus, Krempljarka
Deraeocoris (deraeocoris) rutilus, Krempljarka
Campyloneura virgula
Campyloneura virgula
Rhaphigaster nebulosa, Sivi smrdljivec
Rhaphigaster nebulosa, Sivi smrdljivec
Coptosoma scutellatum, Kroglasta stenica
Coptosoma scutellatum, Kroglasta stenica
Anthocoris gallarumulmi, Šiškaričja stenica
Anthocoris gallarumulmi, Šiškaričja stenica
Peribalus (peribalus) strictus, Ščitasta stenica
Peribalus (peribalus) strictus, Ščitasta stenica
Deraeocoris ruber, Rdeča krempljarka
Deraeocoris ruber, Rdeča krempljarka
Orthonotus rufifrons
Orthonotus rufifrons
Stictopleurus punctatonervosus, Rastlinska stenica
Stictopleurus punctatonervosus, Rastlinska stenica
Stenotus binotatus, Dvopikčasta travniška stenica
Stenotus binotatus, Dvopikčasta travniška stenica
Stenotus binotatus, Dvopikčasta travniška stenica
Stenotus binotatus, Dvopikčasta travniška stenica
Aradus betulinus
Aradus betulinus
Corythucha ciliata, Platanova čipkarka
Corythucha ciliata, Platanova čipkarka
Myrmus miriformis, Steklokrila stenica
Myrmus miriformis, Steklokrila stenica
Myrmus miriformis, Steklokrila stenica
Myrmus miriformis, Steklokrila stenica
Gastrodes abietum, Jelova stenica
Gastrodes abietum, Jelova stenica
Gastrodes grossipes, Borova storžarka
Gastrodes grossipes, Borova storžarka
Palomena prasina, Zelena listna stenica
Palomena prasina, Zelena listna stenica
Metatropis rufescens, Paličasta stenica
Metatropis rufescens, Paličasta stenica
Melanocoryphus albomaculatus
Melanocoryphus albomaculatus
Scolopostethus decoratus, Stenica
Scolopostethus decoratus, Stenica
Acompus rufipes
Acompus rufipes
Beosus maritimus
Beosus maritimus
Closterotomus fulvomaculatus, Cvetna stenica
Closterotomus fulvomaculatus, Cvetna stenica
Aelia acuminata, Ostroglava žitna stenica
Aelia acuminata, Ostroglava žitna stenica
Liorhyssus hyalinus, Rastlinska stenica
Liorhyssus hyalinus, Rastlinska stenica
Eurygaster testudinaria, Žitna stenica
Eurygaster testudinaria, Žitna stenica
Eurydema (eurydema) oleracea, Kapusova stenica
Eurydema (eurydema) oleracea, Kapusova stenica
Plagiognathus (plagiognathus) arbustorum
Plagiognathus (plagiognathus) arbustorum
Capsodes gothicus
Capsodes gothicus
Capsodes gothicus
Capsodes gothicus
Rhacognathus punctatus
Rhacognathus punctatus
Rhacognathus punctatus
Rhacognathus punctatus
Pinthaeus sanguinipes, Ščitasta stenica
Pinthaeus sanguinipes, Ščitasta stenica
Palomena viridissima
Palomena viridissima
Jalla dumosa
Jalla dumosa
Holcostethus strictus vernalis
Holcostethus strictus vernalis
Chlorochroa (rhytidolomia) juniperina, Brinjeva ščitasta stenica
Chlorochroa (rhytidolomia) juniperina, Brinjeva ščitasta stenica
Chlorochroa (rhytidolomia) juniperina, Brinjeva ščitasta stenica
Chlorochroa (rhytidolomia) juniperina, Brinjeva ščitasta stenica
Ancyrosoma leucogrammes, Ščitasta stenica
Ancyrosoma leucogrammes, Ščitasta stenica
Aelia acuminata, Ostroglava žitna stenica
Aelia acuminata, Ostroglava žitna stenica
Alydus calcaratus, Sloka stenica
Alydus calcaratus, Sloka stenica
Alydus calcaratus, Sloka stenica
Alydus calcaratus, Sloka stenica
Elasmucha ferrugata, Rogata ostrorobka
Elasmucha ferrugata, Rogata ostrorobka
Elasmucha fieberi
Elasmucha fieberi
Zicrona caerulea, Modrinka
Zicrona caerulea, Modrinka
Zicrona caerulea, Modrinka
Zicrona caerulea, Modrinka
Elasmucha ferrugata, Rogata ostrorobka
Elasmucha ferrugata, Rogata ostrorobka
Stenodema laevigata
Stenodema laevigata
Eurydema (eurydema) oleracea, Kapusova stenica
Eurydema (eurydema) oleracea, Kapusova stenica
Closterotomus biclavatus
Closterotomus biclavatus
Arocatus longiceps
Arocatus longiceps
Leptopterna dolabrata
Leptopterna dolabrata
Harpocera thoracica
Harpocera thoracica
Aradus cinnamomeus, Borova stenica
Aradus cinnamomeus, Borova stenica
Troilus luridus, Ščitasta stenica
Troilus luridus, Ščitasta stenica
Gonocerus acuteangulatus, Usnjatka
Gonocerus acuteangulatus, Usnjatka
Lygus pratensis, Travniška pisanka
Lygus pratensis, Travniška pisanka
Nezara viridula, Zelena smrdljivka
Nezara viridula, Zelena smrdljivka
Holcostethus (holcostethus) albipes, Ščitasta stenica
Holcostethus (holcostethus) albipes, Ščitasta stenica
Eysarcoris aeneus, Ščitasta stenica
Eysarcoris aeneus, Ščitasta stenica
Eurydema (rubrodorsalium) dominulus, Kapusna stenica
Eurydema (rubrodorsalium) dominulus, Kapusna stenica
Dyroderes umbraculatus
Dyroderes umbraculatus
Carpocoris (carpocoris) pudicus, Trnovka
Carpocoris (carpocoris) pudicus, Trnovka
Acrosternum heegeri
Acrosternum heegeri
Eurydema (eurydema) ornata, Kapusna stenica
Eurydema (eurydema) ornata, Kapusna stenica
Nezara viridula, Zelena smrdljivka
Nezara viridula, Zelena smrdljivka
Deraeocoris olivaceus
Deraeocoris olivaceus
Ischnodemus quadratus
Ischnodemus quadratus
Eurygaster maura, Mrvarski lisar
Eurygaster maura, Mrvarski lisar
Nabis (nabis) rugosus, Mala plenilka
Nabis (nabis) rugosus, Mala plenilka
Stenodema laevigata
Stenodema laevigata
Eurydema (rubrodorsalium) ventralis, Pisana stenica
Eurydema (rubrodorsalium) ventralis, Pisana stenica
Graphosoma lineatum italicum
Graphosoma lineatum italicum
Eurydema, Stenice iz rodu eurydema
Eurydema, Stenice iz rodu eurydema
Eurygaster, Žitne stenice
Eurygaster, Žitne stenice
Eurydema (eurydema) ornata, Kapusna stenica
Eurydema (eurydema) ornata, Kapusna stenica
Deraeocoris ruber, Rdeča krempljarka
Deraeocoris ruber, Rdeča krempljarka
Pentatoma (pentatoma) rufipes, Uhata rosonožka
Pentatoma (pentatoma) rufipes, Uhata rosonožka
Palomena prasina, Zelena listna stenica
Palomena prasina, Zelena listna stenica
Closterotomus norwegicus, Dvopika travniška stenica
Closterotomus norwegicus, Dvopika travniška stenica
Cydnus aterrimus, Črni kopač
Cydnus aterrimus, Črni kopač
Pentatoma (pentatoma) rufipes, Uhata rosonožka
Pentatoma (pentatoma) rufipes, Uhata rosonožka
Beosus maritimus
Beosus maritimus
Deraeocoris ruber, Rdeča krempljarka
Deraeocoris ruber, Rdeča krempljarka
Deraeocoris (knightocapsus) lutescens, Krempljarka
Deraeocoris (knightocapsus) lutescens, Krempljarka
Plagiognathus (plagiognathus) arbustorum
Plagiognathus (plagiognathus) arbustorum
Deraeocoris ruber, Rdeča krempljarka
Deraeocoris ruber, Rdeča krempljarka
Piesma maculatum
Piesma maculatum
Deraeocoris (deraeocoris) flavilinea, Krempljarka
Deraeocoris (deraeocoris) flavilinea, Krempljarka
Closterotomus biclavatus
Closterotomus biclavatus
Rhaphigaster nebulosa, Sivi smrdljivec
Rhaphigaster nebulosa, Sivi smrdljivec
Closterotomus fulvomaculatus, Cvetna stenica
Closterotomus fulvomaculatus, Cvetna stenica
Closterotomus norwegicus, Dvopika travniška stenica
Closterotomus norwegicus, Dvopika travniška stenica
Closterotomus biclavatus
Closterotomus biclavatus
Eurygaster maura, Mrvarski lisar
Eurygaster maura, Mrvarski lisar
Atractotomus mali
Atractotomus mali
Rhaphigaster nebulosa, Sivi smrdljivec
Rhaphigaster nebulosa, Sivi smrdljivec
Komentarji Samo za taxonomsko enoto: Heteroptera:
844 sl 12.06.2013   08:37:19   miran  
Šestdeset odstotkov vseh znanih vrst stenic (Heteroptera) spada med fitofage.(ref. )
Dodaj komentar:
captcha f =
SQL processing 81,Page generated in 757 miliseconds